Thursday, 21 April 2016 13:15

Πρόβες για την ημερίδα της Σχολικής Διαμεσολάβησης

Οι μαθητές της Ε' και Στ' τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν τη Δευτέρα 4 Απριλίου σε πρόβες για τις ανάγκες της έναρξης της ημερίδας που διοργανώνει ο Επίκουρος Καθηγητής Κοινωνιολογίας της Εκπαίδευσης και επόπτης του προγράμματος της Σχολικής Διαμεσολάβησης κ. Θεόδωρος Θάνος. Ο κ. Θάνος κατά τη φετινή σχολική χρονιά έχει δημιουργήσει ένα δίκτυο σχολείων διαμεσολάβησης. Στο δίκτυο, που έχει ως κέντρο εκπαίδευσης το σχολείο μας, συμμετέχουν Γυμνάσια, Δημοτικά, Νηπιαγωγεία και Παιδικοί σταθμοί. Οι μαθητές, μαζί με ομάδα φοιτητών, εκπαιδεύτηκαν σε δραστηριότητες θεατρικών δρώμενων που θα παρουσιάσουν στις 12 Μαίου 2016, ημερομηνία έναρξης της ημερίδας. Η εκπαίδευση θα συνεχιστεί στο σχολείο μας μέχρι την παραπάνω ημερομηνία.

{gallery}Probes_Sx_Diamesolabhsh{/gallery}

Read 1646 times Last modified on Thursday, 21 April 2016 14:32