Monday, 14 October 2013 11:12 Written by

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών, το Εργαστήριο Μελετών Απόδημου Ελληνισμού και Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης και το 5ο "Βαλάνειο" Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων διοργανώνουν ημερίδα την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 18.45-21.30 στο Ξενοδοχείο Du Lac, με θέμα: «Σχολική διαμεσολάβηση. Θεωρία, Εφαρμογή, Αξιολόγηση». Στόχος της ημερίδας είναι κυρίως η παρουσίαση των αποτελεσμάτων από την εφαρμογή του προγράμματος της Σχολικής Διαμεσολάβησης στο σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2012-2013.

Ομιλητές στην ημερίδα θα είναι οι κ.κ. Γιάννης Πανούσης, Καθηγητής Πανεπιστημίου Αθηνών, Βάσω Αρτινοπούλου, Καθηγήτρια Εγκληματολογίας Πάντειου Πανεπιστημίου, Θεόδωρος Θάνος, Εκλεγμένος Επίκουρος Καθηγητής Π.Τ.Ν. Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Τατιάνα Γκάτσα, Υπεύθυνη Παρατηρητηρίου κατά της Σχολικής Βίας Περιφέρειας Ηπείρου. Συντονίζουν οι κ.κ. Ελένη Σιάνου-Κύργιου, Καθηγήτρια Φ.Π.Ψ. Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Γιώργος Νικολάου, Αναπληρωτής Καθηγητής Π.Τ.Δ.Ε. Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Για το πρόγραμμα τις ημερίδας πατήστε ΕΔΩ

Για την αφίσα της ημερίδας πατήστε ΕΔΩ

Read 1715 times Last modified on Wednesday, 16 October 2013 11:09