Monday, 15 June 2015 15:40

Γιορτή λήξης σχολικού έτους (Ιούνης 2015)

Τη Δευτέρα 15 Ιούνη 2015 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η γιορτή λήξης του σχολικού έτους 2014-2015. Μέσα σε κλίμα συγκίνησης η αποχεραιτιστήρια εκδήλωση για τους μαθητές της ΣΤ τάξης περιλάμβανε ομιλία από τον διευθυντή κ. Χαράλαμπο Νταλάκα την υποδιευθύντρια κ. Δήμητρα Δρούτσα και τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων κ. Γιώργο Στεργίου & κ. Σοφία Σπυρίδωνος,τον πρόεδρο του συλλόγου γονέων & κηδεμόνων, τραγούδια από την χορωδία με την κ. Νίκη Λαμπρίδη, αλλά και αναμνηστικά από τους μαθητές του Α2 για τους μαθητές που φεύγουν και ένα σκετσάκι για να γελάσουν.

Στο τέλος της γιορτής απονεμήθηκαν τα κύπελα για το εσωτερικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου στις νικήτριες ομάδες του Ε2 και του Δ2. Στον μαθητή Κωνσταντίνο Σ. του Δ2 απονεμήθηκε έπαθλο αθλητικού ήθους και συμπεριφοράς τόσο για τους αγώνες όσο και για την γενικότερη αθλητική συμπεριφορά.

Μετά τη γιορτή δόθηκαν σε όλους τους μαθητές οι βαθμολογίες της χρονιάς και αναμνηστικές φωτογραφίες.

Ακολούθησε στην αυλή το καθιερωμένο '' μπουγέλο'' των μαθητών.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ....

ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ