Wednesday, 04 January 2012 20:51

Εκδήλωση Καζαντζάκη

Το 5ο Δημοτικό Σχολείο σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων του Νομού Ιωαννίνων διοργάνωσε Έκθεση για τη ζωή και το έργο του Ν. Καζαντζάκη στο φουαγιέ του Πνευματικού Κέντρου Ιωαννίνων. Στα εγκαίνια της έκθεσης μίλησαν ο Περιφερειακός  Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ. Δήμου, ο λέκτορας Μουσειολογίας του Ιόνιου Πανεπιστημίου κ. Παπαϊωάννου, η υπεύθυνη του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων κα Νίκη-Ειρήνη Λαμπρίδη και ο Διευθυντής του 5ου Δημοτικού Σχολείου κ.Νταλάκας Χαράλαμπος.Τα παιδιά συμμετείχαν  στην εκδήλωση με την χορωδία καθώς και με έργα τους.

Ο κ.Παπαϊωάννου

Ο Διευθυντής του Σχολείου κ. Νταλάκας

Η χορωδία του σχολείου μας

Read 1848 times Last modified on Thursday, 12 January 2012 19:36