Wednesday, 30 October 2013 23:33

Πραγματοποιήθηκε η ημερίδα σχολικής διαμεσολάβησης την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2013

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η ημερίδα για την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του προγράμματος της σχολικής διαμεσολάβησης στο σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2013-2014. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σε αίθουσα του ξενοδοχείου Du Lac στις 18 Οκτωβρίου 2013. Εκπαιδευτικοί, γονείς, φοιτητές και άλλοι έδωσαν το παρόν. Χαιρετισμό απηύθηναν:ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ.Αλμπάνης, ο αντιπρύτανης κ. Καψάλης, η Πρόεδρος του Π.Τ.Νηπιαγωγών Ιωαννίνων κ. Σακελλαρίου, ο Προϊστάμενος Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Β/θμιας Εκπ/σης Ηπείρυ κ.Δήμου, ο αντιδήμαρχος κ. Μπέγκας, ο Δ/ντής Α/θμιας Εκπ/σης κ.Κολιός, ο Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων κ.Σίντος και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας κ.Λιάρος.

Συντονιστές της συζήτησης ήταν ο Αναπληρωτής Καθηγητής Π.Τ.Δ.Ε.Ιωαννίνων κ. Γ.Νικολάου και η Καθηγήτρια Τμήματος Φ.Π.Ψ. του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων κ. Ελένη Σιάνου Κύργιου. Εισηγητής ήταν η Καθηγήτρια Εγκληματολογίας Πάντειου Πανεπιστημίου κ.Βάσω Αρτινοπούλου, ο Επίκουρος Καθηγητής του Π.Τ.Νηπιαγωγών Ιωαννίνων κ.Θεόδωρος Θάνος και η Υπεύθυνη του Παρατηρητηρίου για την πρόληψη της σχολικής βίας Περιφέρειας Ηπείρου κ.Τατιάνα Γκάτσα

Εικόνες από την εκδήλωση