Wednesday, 08 October 2014 08:37

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

θεωρούμε σημαντικό να σας ενημερώσουμε για τα παρακάτω:

1. Το σχολείο μας συμμετέχει με τις τάξεις Ε και ΣΤ στις παρελάσεις του φετινού σχολικού έτους
2. Η διεύθυνση της ιστοσελίδας του σχολείου μας είναι η http://5dim-valan.ioa.sch.gr
3. Την Πέμπτη 9/10/2014 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας έχουν οργανώσει δράσεις για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στα πλαίσια των δράσεων που αφορούν το «κοινωνικό σχολείο». Για τη εφετινή σχολική χρονιά ο θεματικός άξονας είναι «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι».
4. Την Παρασκευή 11.00-12.00 οι μαθητές του σχολείου μας θα παρακολουθήσουν παράσταση Καραγκιόζη, μια προσφορά του πολιτιστικού Συλλόγου «Ο Πλάτανος».
5. Στο σχολείο υπάρχουν διάφορα είδη (μπουφάν, γυαλιά, κινητά κλειδιά,ζακέτες κ.τ.λ.) που έχουν ξεχαστεί ή χαθεί από τους μαθητές/τριες την τελευταία τριετία. Παρακαλούνται οι γονείς που τα παιδιά τους έχουν χάσει κάποια είδη να τα αναζητήσουν μέχρι τις 17 Οκτωβρίου 2014. Όσα από αυτά τα είδη παραμείνουν στο σχολείο θα δοθούν σε φιλανθρωπικό ίδρυμα με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων. (Υπεύθυνοι παράδοσης των ειδών είναι ο Δ/ντής και Υποδιευθύντρια του σχολείου).
6. Το σχολείο μας θα οργανώσει μουσική εκδήλωση σε ημερομηνία που θα σας ανακοινωθεί. Οι πρόβες θα γίνονται εκτός ωραρίου εργασίας σε ώρες και ημέρες που θα οριστούν από την εκπαιδευτικό μουσικής του σχολείου. Για το σκοπό αυτό θα παραλάβετε και υπεύθυνες δηλώσεις συγκατάθεσης.

Με τιμή

Ο Δ/ντής