Wednesday, 08 October 2014 16:39

Το 5ο Βαλάνειο Δημοτικό Σχολείο λαμβάνει μέρος στο ετήσιο πρόγραμμα με τίτλο «Το “Marketing” στην καθημερινότητα των εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης» για το σχολικό έτος 2014- 2015. Θα συμμετέχουν η κα Στάικου Αθανασία, της Α’1 Δημοτικού, και ο κ. Στεργίου Γεώργιος, της Στ’1 Δημοτικού. Σκοπός αποτελεί η εφαρμογή ενός νέου μοντέλου σχεδιασμού, οργάνωσης, διεξαγωγής και αξιολόγησης της διδακτικής διαδικασίας. Βασικό του γνώρισμα είναι η υϊοθέτηση και κατάλληλη προσαρμογή ορισμένων δομικών παραμέτρων του κλάδου Marketing στη διδασκαλία. Θα διενεργηθεί υπό την επίβλεψη του κ. Φύκαρη Ιωάννη, επίκουρου καθηγητή Διδακτικής Μεθοδολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και της κα Μοσχοπούλου Αικατερίνης, μεταπτυχιακής φοιτήτριας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων με ειδίκευση στην «Οργάνωση και Αξιολόγηση της Εκπαιδευτικής Διαδικασίας».