Tuesday, 15 March 2016 08:42

Εκδήλωση για την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας

Το σχολείο μας σε συνεργασία με τον τοπικό Πολιτιστικό Σύλλογο «Η Καραβατιά» και την Εταιρία Συγγραφέων και Λογοτεχνών Ηπείρου διοργάνωσε εκδήλωση τη Δευτέρα 7 Μαρτίου 2016 για την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας. Την εκδήλωση άνοιξε η παιδική χορωδία του σχολείου μας τραγουδώντας 4 τραγούδια με την καθοδήγηση της μουσικού μας Νίκης Ειρήνης Λαμπρίδη. Επίσης υπήρχαν και δύο απαγγελίες ποιημάτων και δρώμενων μαθητριών της ΣΤ τάξης. Στην εκδήλωση μίλησαν οι κ.κ.: Αλέξανδρος Φαρμάκης, μέλος της Ε.Λ.Σ.Η. "Η ελληνίδα στις συμπληγάδες της ιστορίας", Πολυξένη Ζινδριλή, διδάκτωρ φιλοσοφίας και μέλος της Ε.Λ.Σ.Η., "Περί της γυναικείας φύσης: Ξεπερνώντας τα σημερινά στερεότυπα", ενώ ποιήματα απήγγειλε η Λαμπρινή Θεοχάρη, μέλος της Ε.Λ.Σ.Η.

{gallery}2016_Hmera-Gynaikas{/gallery}

Read 1764 times Last modified on Tuesday, 15 March 2016 09:11