Wednesday, 04 January 2012 21:33

Λειτουργία του Σχολείου -Γιορτές, Δραστηριότητες

Μετά τη συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων της 19-9-2011 αποφασίστηκε η αλλαγή του καθιερωμένου τρόπου γιορτών. Δε θα διοργανώνονται αποκλειστικά από ένα ή δύο τμήματα, αλλά θα συμπεριλαμβάνουν και μαθητές από άλλα τμήματα και τάξεις. Οι εκπαιδευτικοί θα είναι συντονιστές των ομάδων που είναι απαραίτητες για  τη διοργάνωση της κάθε εκδήλωσης. Παράλληλα δημιουργούνται και ομάδες project που θα συντονίζουν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί(στα πλαίσια του μαθήματος της Ευέλικτης Ζώνης). Οι παρουσιάσεις των ομάδων αυτών θα ξεκινήσουν στα τέλη Φεβρουαρίου-αρχές Μαρτίου. Όλοι οι μαθητές θα έχουν εμπλακεί σε διάφορες δραστηριότητες ως το τέλος της χρονιάς. Πιο συγκεκριμένα δημιουργούνται:

1. Θεατρική ομάδα Χριστουγέννων και θεατρική ομάδα καλοκαιριού. Υπεύθυνοι για την πρώτη ομάδα αυτοί είναι οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:Τσιρώνης Ιωάννης, Στάικου Αθανασία, Γιώτη Κωνσταντίνα,Δερβέντζα Χαρούλα, Δρούτσα Δήμητρα και Λώλη Παρασκευή.Υπεύθυνοι για τη γιορτή λήξης θα είναι οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:Λαιμοδέτη Βασιλική, Τσέτη Ελένη, Σπυρίδωνος Σοφία, Στεργίου Γεώργιος, Γιαννούλη Ευφροσύνη και Γιούργας Σπύρος.

2. Ομάδα Περιβάλλοντος με συντονίστρια τη δασκάλα του Στ1 Γιαννούλη Ευφροσύνη

3. Ομάδα Έρευνας με συντονιστή το δάσκαλο Στεργίου Γεώργιο