Monday, 29 September 2014 18:02

Την Παρασκευή 26-9-2014 στην αίθουσα προβολών του σχολείου, πραγματοποιήθηκε συνάντηση του συλλόγου διδασκόντων με σύλλογο γονέων και κηδεμόνων. Θέμα συζήτησης ήταν ο ''εσωτερικός κανονισμός λειτουργίας του σχολείου''. Μετά από εισήγηση και παρουσίαση του κανονισμού από τον διευθυντή του σχολείου κ. Χαράλαμπο Νταλάκα ακολούθησε συζήτηση όπου ακούστηκαν απόψεις τόσο από την πλευρά των γονέων όσο και  των εκπαιδευτικών. Αναφορικά ήταν για την προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών, τις απουσίες, τις εκδρομές, την ασφάλεια, τις φθορές, την εφημερία, τις εκδηλώσεις, την διαμεσολάβηση, την καθαριότητα, τις υποδομές. Για την ομαλή λειτουργία του σχολείου συμβάλει  αποτελεσματικά το τρίπτυχο: δάσκαλοι- γονείς- μαθητές και απαραίτητη προϋπόθεση είναι η μεταξύ τους συνεργασία.