Saturday, 13 September 2014 01:44

Έκθεση μοντελισμού

Μετά από επτά μήνες περίπου διδασκαλίας μαθητών των Ε και Στ τάξεων του σχολείου μας από μέλη του Συλλόγου Μοντελιστών Ιωαννίνων οι μαθητές παρουσίασαν τα έργα τους στην έκθεση μοντελισμού (31 Μαϊου 2014). Η Διεύθυνση του σχολείου καθώς και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ευχαριστεί θερμά το Σύλλογο Μοντελιστών Ιωαννίνων γι αυτή τους την προσφορά. Πρόθεσή μας είναι η συνέχιση αυτής της δημιουργικής δραστηριότητας που τόσα πολλά προδφέρει στους μικρούς μας μαθητές.

Published in ΜΑΘΗΤΕΣ

Οι μαθητές της Στ τάξης αποχαιρέτισαν το Δημοτικό με μια τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη (1-3 Ιουνίου 2014)

Πιο συγκεκριμένα επισκέφτηκαν:

α. Το Αττικό Ζωολογικό Πάρκο και παρακολούθησαν το show με τα δελφίνια.

β. Το Ευγενίδειο Πλανητάριο όπου παρακολούθησαν την προβολή "Εξέλιξη"

γ. Την Ακρόπολη

δ.Το Εθνικό Αρχαιλογικό Μουσείο

ε. Τη Βουλή, όπου συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα το οποίο περιλάμβανε και παρακολούθηση συνεδρίασης της ολομέλειας