Tuesday, 02 December 2014 08:09

ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΜΟΝΤΕΛΙΣΜΟΥ

Αγαπητά μας παιδιά και γονείς.

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας θα ήθελε να σας ενημερώσει για τα ακόλουθα:

Τμήματα εκμάθησης Μοντελισμού θα ξεκινήσουν να λειτουργούν στο σχολείο μας και φέτος για τα παιδιά της Ε' και ΣΤ' τάξης του σχολείου μας υπό την καθοδήγηση των έμπειρων μελών της Ένωσης Μοντελιστών Ιωαννίνων.

Τα μαθήματα θα γίνονται κάθε δεύτερο Σάββατο σε αίθουσα του σχολείου μας σε δύο τμήματα και τις ώρες 16.00-17.00 και 17.00-18.00.

Τα μαθήματα θα είναι δωρεάν με μοναδική επιβάρυνση το κόστος του μοντέλου που θα κατασκευάσουν τα παιδιά.

Όσα από τα παιδιά ασχολούνται ήδη με τον μοντελισμό και έχουν κάποιο μοντέλο στο σπίτι τους μπορούν να το φέρουν σχολείο και να το κατασκευάσουν χωρίς να προβούν στην αγορά νέου μοντέλου.

Στο τέλος των μαθημάτων, την άνοιξη, τα μοντέλα που θα κατασκευάσουν τα παιδιά, θα παρουσιαστούν σε έκθεση Μοντελισμού που διοργανώνει η Ένωση για μοντελιστές από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό στο χώρο των Παλαιών Σφαγείων. Στα παιδιά θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα-βεβαιώσεις συμμετοχής για τα μαθήματα που παρακολούθησαν.

Όσοι από τους μαθητές ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στα μαθήματα, πρέπει να το δηλώσουν έως την Παρασκευή 5/12 στον Διευθυντή του σχολείου.

Η ακριβής ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων θα ανακοινωθεί εκ νέου από τον σύλλογο.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Read 1453 times Last modified on Saturday, 06 December 2014 19:37