Thursday, 29 January 2015 16:06

45 333  Ιωάννινα
Τηλ.: 26510 25620

Ιωάννινα, 29 Ιανουαρίου 2015

ΘΕΜΑ: «ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015»

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου εύχεται σε όλους σας Καλή Χρονιά γεμάτη Υγεία, Ευημερία και Πρόοδο.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 22 Ιανουαρίου στα τμήματα των τάξεων του σχολείου μας η καθιερωμένη κοπή της Βασιλόπιτας, προσφορά του Συλλόγου. Εδώ, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τον κύριο Αλέξη Ευαγγέλου, ιδιοκτήτη του καταστήματος «ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ» και πατέρα μαθήτριας του σχολείου μας, για τη συνδρομή του στη δωρο-επιταγή των 30 Ευρώ που κέρδισε ο τυχερός μαθητής/η τυχερή μαθήτρια για αγορές από το βιβλιοχαρτοπωλείο, καθώς και την αμέριστη συμπαράστασή του σε οποιαδήποτε ενέργεια του Συλλόγου μας.
Επίσης, ο Σύλλογος συνεχίζοντας τη δράση του για τη ψυχαγωγία των παιδιών μας ανακοινώνει ότι την Κυριακή, 1 Φεβρουαρίου 2015 :
στις 16:00 θα προβληθεί για τους μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων η ταινία κινουμένων σχεδίων Εγώ Ο Απαισιότατος 2, παραγωγής 2013, η οποία είναι μεταγλωττισμένη και διαρκεί περίπου 1 ώρα και 30 λεπτά, ενώ
στις 18:00 θα προβληθεί για τους μαθητές των Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, η ταινία Μια νύχτα στο Μουσείο, παραγωγής 2014, η οποία είναι με ελληνικούς υπότιτλους και διαρκεί  περίπου 2 ώρες.

Παρακαλούνται οι γονείς των μικρών παιδιών να προσέλθουν, προς το τέλος της προβολής, να παραλάβουν τα παιδιά τους καθώς δεν θα τους επιτραπεί να φύγουν από το χώρο του σχολείου χωρίς τη συνοδεία κάποιου κηδεμόνα.

Θα θέλαμε επίσης να ενημερώσουμε τους μαθητές ότι την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου λόγω της σχολικής εορτής των Τριών Ιεραρχών τα μαθήματα ΣΚΑΚΙ δεν θα πραγματοποιηθούν.

Το ΔΣ του Συλλόγου σας ευχαριστεί και παραμένει στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνιση.

Τηλέφωνα επικοινωνίας:
Πρόεδρος: Λιάρος Αριστοτέλης 6979  550 363