Tuesday, 17 February 2015 15:05

Τηλ.: 26510 25620

Ιωάννινα, 17 Φεβρουαρίου 2015

ΘΕΜΑ: «ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2015»

Αγαπητά μας παιδιά και γονείς,

Οι Απόκριες πλησίασαν και ήρθε ξανά η ώρα για χορούς  και γλέντι
στο Σχολείο μας. . .

Φέτος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ανταποκρίθηκε στη πρόσκληση του Συλλόγου Διδασκόντων για τη διοργάνωση από κοινού μιας όμορφης αποκριάτικης εκδήλωσης με πολλά δρώμενα, χορούς κ γλέντι.

Έτσι λοιπόν, σας προσκαλούμε την Παρασκευή, 20 Φεβρουαρίου, 2015 στις 10:00 το πρωί να γιορτάσουμε όλοι μαζί, παιδιά και γονείς, το φετινό καρναβάλι. Το εορταστικό πρόγραμμα θα ξεκινήσει με χορούς που έχουν ετοιμάσει τα παιδιά με την επιμέλεια των γυμναστών του σχολείου μας, κύριο Γιάννη και κυρία Νατάσα.  Στη συνέχεια ο χορός θα ανάψει για όλους μας με προσκεκλημένο DJ που θα επιμεληθεί τη μουσική.

Βέβαιοι για την ανταπόκριση που δείχνουν οι μαμάδες κάθε χρόνο, έτσι και φέτος τις παρακαλούμε για τη δική τους συνεισφορά στο μπουφέ με σπιτικά εδέσματα και τις ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Επίσης, να επισημάνουμε εδώ ότι, την Παρασκευή τα παιδιά θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο, μασκαρεμένα, γιατί το πρώτο δίωρο θα πραγματοποιηθεί σε κάθε τάξη μία μικρή γιορτή για τα Ελευθέρια.
Τα μαθήματα Σκάκι της Παρασκευής θα πραγματοποιηθούν την Πέμπτη, 19/2, ενώ τα μαθήματα Μοντελισμού αυτού του Σαββάτου θα ακυρωθούν.

Σας περιμένουμε όλους μασκαρεμένους . . . με καλή Διάθεση και μπόλικο Κέφι!

Με εκτίμηση το Διοικητικό Συμβούλιο                                                                          του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Βαλάνειου Δημοτικού Σχολείου.